خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار

 

خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار
خرید و فروش سهام شرکت رتبه دار

 

نحوه خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار

 

ما می خواهیم در این محتوا در مورد چگونگی خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار مطالبی بنویسیم. فرایند ثبت شرکت طولانی و زمان بر است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که خواهان مدیریت یک شرکت مستقل هستند می توانند اقدام به خرید و فروش شرکت کنند. خرید و فروش سهام شرکت مزیت های زیادی دارد که می می خواهیم در این محتوا به برخی از آن ها اشاره کنیم. همچنین چگونگی خرید و فروش شرکت های رتبه دار را توضیح داده و تشریح خواهیم کرد. بنابراین توصیه می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

 

مزیت های خرید یک شرکت آماده

همانطور که گفتیم خرید و فروش شرکت های رتبه دار به طور قانونی میتواند انجام بگیرد. برای انجام این کار لازم است یک سری شرایط را به طور کامل انجام داد. برخی از مزیت های خرید یک شرکت آماده را در زیر به اختصار ذکر خواهیم کرد.

 • صرفه جویی در زمان و پول
 • عدم نیاز به دریافت گواهی هایی از قبیل کد اقتصادی، مالیات بر ارزش افزوده و غیره
 • عدم نیاز به دریافت مجوز برای شرکت
 • عدم نیاز به اخذ رتبه
 • در اختیار گرفتن سابقه و عملکرد خوب در ابتدای خرید
 • شرکت در مناقصه ها و مزایده های دولتی و خصوصی

برخی از مزیت های فروش یک شرکت نیز شامل مواردی هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • فروش شرکت مانع از پیگیری مراحل پرهزینه انحلال آن خواهد شد.
 • صرفه جویی در زمان و پول

 

مدارک لازم خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار
مدارک لازم خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار

 

مدارک و اسناد لازم برای خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار

 

همانطور که ذکر کردیم خرید سهام شرکت های رتبه دار مزیت هایی دارد که در بالا به برخی از آنها اشاره کردیم. ما می دانیم برای ثبت یک شرکت یا انحلال آن ضرورت دارد مدارک و اسناد بی شماری را به سازمان های مربوط ارائه کرد. در حالی که برای خرید و فروش سهام ضرورتی به ارائه مدارک و اسناد بسیاری نیست. تنها اسنادی که برای خرید و فروش شرکت های رتبه دار نیاز است کپی شناسنامه و کارت ملی کارکنان قدیم و جدید شرکت است. علاوه بر کارکنان شرکت باید مدارک هویتی سهامداران گذشته و فعلی شرکت نیز ارائه شود. همچنین لازم است کپی روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات انجام شده در آن نیز ارائه گردد. بنابراین می توان گفت یکی از مزیت های بزرگ خرید و فروش سهام شرکت رتبه دار عدم نیاز به ارائه مدارک متعدد است.

 

هزینه خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار

 

قیمت یا هزینه خرید و فروش سهام شرکت رتبه دار به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال نوع شرکت، محل استقرار شرکت، نوع رتبه بندی شرکت و رتبه آن، عدم یا وجود کد اقتصادی، عدم یا وجود بدهی های مالیاتی و بسیاری موارد دیگر موثر هستند. البته این نکته مهم است که بدانید قیمت خرید یک شرکت رتبه دار بالاتر از یک شرکت بدون رتبه است. همچنین در شرکت های رتبه دار اگر مدت زمان حضور مهندس در شرکت بیشتر باشد قیمت خرید و فروش آن نیز بیشتر خواهد شد. هر چه در طول زمان پروژه های بیشتری را انجام داده باشید و موفقیت آن ها بیشتر باشد قیمت شرکت شما افزایش خواهد یافت. رتبه بندی شرکت ها برای خرید و فروش شامل موارد زیر می باشد.

 • شرکت های انبوه ساز
 • شرکت های پیمانکاری
 • شرکت های مشاوره
 • شرکت های انفورماتیک
 • شرکت های EPC

اما در نهایت آنچه در قیمت خرید سهام شرکت اهمیت دارد، توافق میان خریدار و فروشنده است.

 

هزینه خرید و فروش سهام شرکت های رتبه دار
هزینه خرید سهام شرکت رتبه دار

 

برخی عوامل دیگر که بر قیمت خرید و فروش شرکتها موثر هستند

همانطور که گفتیم خرید و فروش سهام شرکتهای رتبه دار به عوامل متعددی بستگی دارد که در بالا برخی از آن ها را نام بردیم. علاوه بر موارد ذکر شده خرید و فروش یک شرکت به ساختار مدیریتی آن و امکانات و تجهیزاتی که در اختیار دارد نیز بستگی دارد. همچنین نیروی انسانی متخصص و زبده موجود در شرکت نیز در این زمینه اثر مثبت دارند. در صورتی که شرکت مورد نظر دارای رتبه پنج مشاوره باشد قیمت آن بستگی به توافق طرفین دارد. اما اگر رتبه مشاوره شرکت بیشتر از پنج باشد مواردی که در بالا ذکر کردیم با توجه به رتبه بر قیمت آن اثر خواهند داشت.

 

خرید و فروش سهام رتبه دار شرکتهای مشاوره

به طور کلی شرکت هایی که می توان برای خرید و فروش آن ها اقدام نمود، پیمانکاری یا مشاوره ای هستند. برای خرید و فروش سهام رتبه دار لازم است به بررسی پروژه های انجام شده توسط آن شرکت پرداخت. همچنین مبلغ قراردادهای شرکت و سابقه آن اهمیت دارند. به طور کلی هنگام خرید و فروش یک شرکت با در نظر گرفتن تمام موارد می بایست قیمت مناسب را به دست آورد و اقدام نمود.

 

 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان